فروش سایت
خانه / عرقیات / فروش عمده گلاب و عرقیات گیاهی کاشان | خرید آن با بهترین قیمت و کیفیت

فروش عمده گلاب و عرقیات گیاهی کاشان | خرید آن با بهترین قیمت و کیفیت

شهر کاشان به عنوان مهد تمدن، از دیرباز به عنوان یکی از بزرگ ترین مناطق پرورش گل و گیاه شناخته شده است. حال با گذشت زمان و پیشرفت جوامع، تولید عرقیات از این گل ها و گیاهان سرعت بیشتری نیز پیدا کرده و در مجموع باعث رونق کسب و کار در این منطقه شده است. کاشان به کیفیت در عرقیات معروف است. همچنین شما می توانید قیمت بطری یک لیتری عرقیات کاشان را با دیگر شهرها مقایسه کنید و خودتان انتخاب کنید. ما در این مطلب به فروش عمده گلاب و عرقیات گیاهی کاشان با بهترین قیمت و کیفیت خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید. گلاب از آن دسته مایعاتی می باشد که دارای عطری دل انگیز و مدهوش کننده ای است. این مایع دارای کاربردهای فراوان و بی نظیری است که می توان آن را پایه ثابت تمام کیک ها، شیرینی جات و حتی بعضی از غذاهای ایرانی نامید. فروش گلاب عمده و سایر عرقیات گیاهی کاشان از طریق تمام نمایندگی های معتبر و رسمی در سراسر شهرهای کشورمان، درحال انجام می باشد. مشتری می تواند با مراجعه به نمایندگی های شرکت های تولید کننده، این کالاها را در تناژهای دلخواه و با اطمینان بیشتری تهیه کند.

فروش عمده گلاب و عرقیات گیاهی کاشان | خرید آن با بهترین قیمت و کیفیت

عرضه عمده گلاب و عرقیات گیاهی کاشان با بهترین کیفیت

 عرضه عرقیات گیاهی کاشان با بهترین کیفیت

قطب اصلی تولید کننده عرقیات گیاهی ارگانیک و ناب در کشور، کاشان است و این کاملا طبیعی است. زیرا از قدیم الایام در این دیار و سرزمین، یکی از اصلی ترین مناطق تولید کننده عرقیات، کاشان بوده است. برای همین، معمولا عرضه عرقیات گیاهی کاشان با بهترین کیفیت اتفاق می افتد و به عبارتی می توان گفت کیفیت گلاب و عرقیات کاشان تضمین شده می باشد. امروزه شهرهای اطراف کاشان نیز در عرصه کسب و کار تولید عرقیات ورود کرده اند. مثلا شهرهای آران و بیدگل، قمصر، نیاسر، مشهد اردهال و …. حتی برخی از برندهای معتبر عرقیات امروزه متعلق به شهرهای قمصر و نیاسر هستند. به عنوان مثال می توان برند عرقیات کعبه را نام برد که در منطقه قمصر بسیار صاحب نام است. عرضه عرقیات گیاهی کاشان با بهترین کیفیت را بنابراین می توان از کاشان انتظار داشت.

برای خرید عرقیات گیاهی اصل و خالص باید به نمایندگی های معتبر کارخانجات تولید کننده این محصولات مراجعه کرد. عرقیات گیاهی اصل طعم و عطر مطلوبی دارند و در آنها از هیچ گونه مواد افزودنی، اسانس و یا آب استفاده نشده است.
خریدار باید انواع عرقیات گیاهی را بر حسب نیاز و کاربردشان تهیه کند. عرقیات گیاهی جنبه ی خوراکی و درمانی دارند.

عرقیاتی که جنبه درمانی دارند باید براساس نظر پزشک معالج تهیه شوند. ممکن است بعضی از عرقیات گیاهی بر اساس شرایط بدن بیمار مناسب نباشد.
مثلا نمی توان برای نوزادان و کودکان از بعضی از عرقیات گیاهی مانند عرق نعنا به وفور استفاده کرد و حتما باید زیر نظر متخصص و بر حسب دوز مناسب مصرف گردند.

فروش عمده گلاب و عرقیات گیاهی  با بهترین قیمت

 فروش عمده عرقیات گیاهی کاشان با بهترین قیمت

در قسمت قبل اشاره کردیم که شهر کاشان یکی از معروف ترین و اصلی ترین شهرهای تولید کننده گلاب و عرقیات طبیعی است. به همین دلیل، این منطقه تقریبا بزرگ ترین عرضه کننده عرقیات به سراسر کشور است. برخی برندهای معتبر این منطقه نیز حتی در شهرهای دیگر نمایندگی دارند. به عنوان مثال شرکت هایی مثل گلاب و عرقیات ربیع، عرقیات کعبه، گلاب و عرقیات دلخواه، و … در استان تهران و شهر تهران نمایندگی عرضه و پخش دارند.

از آنجا که قسمت اعظم تولیدات عرقیات در سراسر کشور از کاشان به دست می آید پس طبیعتا قیمت عرقیات این شهر نیز نسبت به بقیه شهرهای تولیدکننده عرقیات مثل مشهد و شیراز و ارومیه و …، کاهش می یابد. زیرا نسبت عرضه و تقاضا منطقی تر است و اینقدر عرضه فراوان است که اصلا قیمت ها نمی توانند از حد معقولی فراتر بروند.

فروش عمده عرقیات گیاهی کاشان با مناسب ترین قیمت، بنا بر دلایلی که بالا توضیح دادیم بسیار رونق دارد. همچنین اخیرا برخی شهرهای کوچک و روستاهای اطراف منطقه کاشان در این کسب و کار فعال شده اند و عرقیات با کیفیت با قیمت نازلی را عرضه می کنند.

لیست قیمت عرقیات در انواع و نمونه های مختلف را می توان از وب سایت های معتبرِ کارخانجات و گروه های تولیدی و یا اتحادیه مربوطه استعلام کرد. ارائه این لیست به مشتری و فروشنده کمک می کنند که این کالا را با اطمینان بالایی و همچنین با سرعت بیشتری تهیه کنند.

به طور کلی نرخ عرقیات می تواند به عوامل و پارامترهای مختلفی نظیر نام برند، نوع بسته بندی، نوع عرق گیاهی و … بستگی داشته باشد. اگر مشتری بخواهد در هزینه های جانبی خود صرفه جویی لازم را داشته باشد و عرقیات گیاهی را با نرخی واقعی و دست اول تهیه کند، خرید به صورت فله ای و یا عمده از طریق عرضه کنندگان مستقیم راه حلی عاقلانه و مفید می باشد.

تامین کننده عرقیات گیاهی کاشان

 تامین کننده عرقیات گیاهی کاشان

در بحث تامین کننده عرقیات گیاهی کاشان لازم است به این نکته اشاره کنیم که اکثر شرکت ها و برندهای معتبر عرقیات، در دیگر شهرها دارای نمایندگی های مشخصی هستند که البته باید پروتکل مشخصی نیز داشته باشند. فارغ از بحث نمایندگی های خود شرکت ها، بسیاری از عمده فروشان عرقیات کاشان در تهران و دیگر شهرها، خود تامین کننده عرقیات کاشان هستند. مثل صاحبان مغازه ها در بازارهای مرکزی شهرها مثل بازار تهران. برای پیدا کردن تامین کنندگان بازارها، کافی است کمی باهوش باشید! می توانید ابتدا از روی پیج های اینستاگرامی و آگهی های فروش اقدام کنید. و در انتها در صورت عدم موفقیت راه های غیر حضوری، می توانید حضورا به بازار سر زده و تامین کنندگان اصلی عرقیات گیاهی کاشان را شناسایی کنید.

بهتر است بدانید که تامین کنندگان معتبر، برترین عرقیات گیاهی کاشان را با بهترین بسته بندی ممکن به دست مشتریان عمده و یا جزئی می رسانند. تامین کنندگان برتر همواره هدفشان، جلب رضایت مشتریان می باشد.

بهترین مرکز فروش عرقیات گیاهی کاشان

 بهترین مرکز فروش عرقیات گیاهی کاشان

بهترین مرکز فروش عرقیات گیاهی کاشان را می بایست از میان دو گروهی که در سطرهای بالاتر کمی درباره آنها توضیح دادیم انتخاب کنیم. یعنی نمایندگی های معتبر شرکت های تولید کننده عرقیات گیاهی در دیگر شهرها یا تامین کنندگان محصولات عرقیات در بازارهای مرکزی شهرها.

البته راه سومی نیز مورد تصور است. اینکه به شهرهای کاشان و قمصر و نیاسر و … به صورت حضوری مراجعه کنیم و سفارشات خرید خود را به صورت حضوری پیگیری کنیم. به لحاظ صرفه اقتصادی اگر محل سکونت تان از مرکز کشور فاصله دارد شاید مراجعه حضوری به صرفه نباشد و بهتر باشد از نمایندگی های معتبر خرید خود را انجام دهید.

البته لازم به ذکر است که تامین کنندگان بازارهای بزرگ نیز قابل اعتمادند. زیرا آنها نیز می بایست از همین شرکت های بزرگ خرید کنند و عملا راه دیگری ندارند. پس می توان به این دسته از عرضه کنندگان عرقیات گیاهی نیز اعتماد نمود.

بهترین و معتبرترین مراکز، انواع مختلف عرقیات پرفروش را در ویترین محصولات خود دارند. عرقیات گیاهی چون از گیاهان مختلفی درست می شوند، بنابراین دارای طبع های مختلفی هستند. در ادامه به بعضی از عرقیات گیاهی همراه با طبع هایشان اشاره کرده ایم:

 • عرق زنجبیل: گرم و خشک
 • عرق زنیان: گرم
 • عرق زیره: گرم
 • عرق سنبل‌ الطیب: گرم
 • عرق شاه‌ تره (شاطره): معتدل
 • عرق کاسنی: سرد
 • عرق نعنا: گرم
 • و …

بهتر است بدانید که خواص عرقیات گرم و خشک با عرقیاتی که طبعی سرد و یا معتدل دارند، متفاوت است و هر کدام نیز کارایی های مختلفی دارند. مثلا عرق کاسنی که طبع سردی دارد برای پایین آوردن تب و حرارت بدن بسیار مناسب است. همچنین عرق نعنا که طبعی گرمی دارد، تقویت کننده ی معده، اشتهاآور و رفع کننده‌ ی دل درد و دل پیچه می باشد.

بهترین مرکز تولیدکننده داروهای گیاهی در تهران

 بهترین مرکز تولیدکننده داروهای گیاهی در تهران

برای تهیه داروهای گیاهی نیاز به تهیه گیاهان مرغوب هست. به عنوان مثال، برای تهیه گیاه کاسنی می توان به استان های دارای زمین های زیرکشت این گیاه مثل گلستان، لرستان و کرمانشاه مراجعه کرد. گیاهان را معمولا به دو صورت خشک و تر تهیه می کنند. خود فرایند خشک کردن هزینه بر است. بنابراین قیمت فروش کاسنی خشک از قیمت فروش کاسنی تر بیشتر است و اکثر مراکز و شرکت های تولید کننده نیز آن را به صورت خشک خریداری می کنند. مثال های دیگری نیز از کیفیت گیاهان وجود دارد که در نوشته های آینده درباره آن ها بحث خواهیم کرد.

امروزه با وجود داروهای شیمیایی، اکثر افراد و حتی پزشکان و متخصصان برای درمان بعضی از بیماری ها توصیه می کنند تا بیمار از داروهای گیاهی استفاده کنند. داروهای گیاهی توسط شرکت های دارویی معتبر ساخته می شوند و از طریق داروخانه ها به دست مشتری می رسند.

یکی از انواع داروهای گیاهی که برای درمان سرفه و رفع سینه درد بسیار مورد استفاده است، داروی گیاهی آویشن تحت نام برندهای مختلف در داروخانه ها می باشد.
البته بسیاری داروهای گیاهی دیگر مانند گزنه و یا سیر نیز وجود دارند که برای درمان بیماری های پوستی و یا کمک به جلوگیری از ریزش مو به کار می روند.

صادرکنندگان عرقیات گیاهی در کشور کدام اند؟

مراحل سیر رشد شرکت ها و تولید کنندگان عرقیات گیاهی به این صورت است که معمولا ابتدا در بازار داخل به صورت فراگیر خود را سعی می کنند که مطرح کنند و در مرحله بعدی تلاش می کنند که برندسازی انجام دهند و برای اهداف صادراتی کار می کنند. به همین دلیل صادر کنندگان عرقیات گیاهی در کشور، عموما بزرگان این حوزه هستند. یعنی شرکت ها و تولیدی هایی که دارای برند معتبر هستند و کار آنها قدمت خاصی دارد. کیفیت عرقیات عرضه شده در حوزه صادراتی با حوزه داخلی متفاوت است و باید به آن توجه نمود. همچنین بسته بندی های عرقیات در قالب صادراتی، زیباتر است. در نهایت آن شرکتی می تواند گوی سبقت را در حوزه صادرات عرقیات گیاهی بِرُباید که به صورت همزمان هم بر کیفیت عرقیات تمرکز کند هم بر زیباسازی و کیفیت بسته بندی کالاهای صادراتی خود. حتی در بعضی از مواقع تمرکز بر بسته بندی و زیبایی بسته بندی محصول، زودتر توانسته است شرکت ها را به نتایج مثبت در عرصه صادرات برساند.

از صادر کنندگان عرقیات گیاهی در کشور می توان به برندهای معتبری همچون کعبه و ربیع و … اشاره نمود. در آینده درباره صادرات عرقیات گیاهی و روش های آن، همچنین راه های پیدا کردن مشتری های صادراتی بیشتر خواهیم گفت. در صادرات، مهم ترین کار رفتار اصولی و سازمانی در قبال مشتری خارجی است که در آینده به آن اشاره خواهیم کرد.

در کشور ما به دلیل وجود مناطق آب و هوایی مختلف حدود ۷۵۰ نوع گیاه دارویی وجود دارد. کارخانه های متنوعی در شهرهای مختلف کشورمان، با استفاده از دستگاه های مجهز و آخرین تکنولوژی ها، عرقیات را از گیاهان دارویی و یا غیر دارویی می گیرند و به بازارهای داخلی و خارجی روانه می کنند.

عرقیات گیاهی یکی از ارقام های صادراتی بسیار پرسود برای کشور و همچنین کارخانه های تولید کننده به شمار می آیند. سالانه این محصول در تناژها و حجم های بالایی به کشورهای همسایه، خلیج فارس و اروپایی صادرمی گردد.
بر اساس آمارهای اعلام شده، ایران جزء پنج کشور برتر جهان در زمنیه صادرات و ارسال انواع عرقیات گیاهی به کشورهای دیگر می باشد.

فروش عمده گلاب ارزان قیمت

 فروش عمده گلاب ارزان قیمت

گلاب معروف ترین عرقیات گیاهی در کشور است و تقریبا هرکسی که در این حوزه فعال است، این محصول را نیز تولید و عرضه می کند. فروش عمده گلاب ارزان قیمت را می توان از تولیدی هایی پیگیری نمود که از دستگاه های عرق گیری با کیفیت استفاده می کنند. همچنین می توان به بازار مراجعه کرد و از چند برند متفاوت، یک نمونه گلاب تهیه کرد تا بهتر بتوان کیفیت محصولات را مقایسه کرد. در نتیجه می توان این طور گفت که قیمت گلاب تابع میزان گل تقطیر شده، کیفیت دستگاه ها و همچنین مکان قرار گیری تولیدی و شرکت است. هرچه تولیدی به مرکز کشور مخصوصا تهران دورتر باشد طبیعتا حمل و نقل آن به تهران سخت تر و هزینه ترابری افزایش می یابد. بنابر این احتمال پیدا کردن گلاب ارزان قیمت در کاشان نسبت به شیراز کمی بیشتر است. البته ما اینجا صرفا درباره قیمت گلاب صحبت می کنیم. درباره کیفیت گلاب در آینده ان شاءالله مطالبی را درباره کیفیت عرقیات شیراز و کاشان و مقایسه آنها مطرح خواهیم کرد.

بهتر است بدانید که گلاب در درجه بندی ها و برندهای مختلفی در بازار موجود است. بنابراین قیمت عرضه و فروش آنها با یکدیگر متفاوت است. اگر گلاب را به صورت عمده از مراکز معتبر، مانند عمده فروشی ها تهیه کنیم، هزینه ای که بابت این محصول پرداخت می شود، به صرفه تر و مناسب تر خواهد بود.

گلاب در کارگاه های پخت کیک و شیرینی، به وفور استفاده می شود. صاحبان مشاغل پخت شیرینی و کیک می توانند این محصول را در انواع و نمونه های متنوع آن از درگاه های معتبر تهیه نمایند.

آمار صادرات گلاب در سال های اخیر

طبق آمار منتشر شده توسط اداره گمرک و البته سایت اتاق بازرگانی تهران، در سال ۹۷ بیش از هفت میلیون دلار فقط صادرات گلاب به کشورهای مختلف از طریق کشورمان انجام شده است که البته جالب است بدانید سهم کشورهای عراق و افغانستان روی همدیگر چیزی حدود ۲۰ درصد این مقدار صادرات است. یعنی حدود ۱٫۵ میلیون دلار. این رقم اصلا رقم پایینی نیست و البته رو به رشد نیز هست. پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۰ مجموع ارقام صادرات گلاب به بیش از ۹ میلیون دلار در سال برسد.

کارخانجات سازنده گلاب در کشور ما با توجه به بازاریابی های متعدد و گسترده و همچنین شرکت در نمایشگاه های بین المللی، توانسته اند به خوبی نظر مشتریان خارجی را برای گلاب های ایرانی جلب نمایند.
در تمامی جهان گلاب ایرانی بسیار معروف و شناخته شده است، بنابراین کشورهای زیادی خواهان آن می باشند.

خوشبختانه با تدابیری که از طریق کارخانه های معتبر صورت گرفته است، علاوه بر تأمین بازار داخلی، صادرات گلاب به کشورهای دیگر موجب سوددهی و ارزآوری بالایی برای اقتصاد کشورمان شده است.

گلاب هایی که به کشورهای دیگر ارسال می شود، بنا به درخواست کشور وار کننده می تواند در انواع مختلف و متنوع مانند دو آتشه، ممتاز، اعلا و معمولی باشد. این گلاب ها با بهترین بسته بندی برای ارسال آماده می شوند.

برند های برتر تولید کننده گلاب در کشور

برند های برتر تولید کننده گلاب در کشور

از زمان های قدیم تا به امروز، گلاب یکی از نوشیدنی های پرمصرف در کشور ما بعد از سکنجبین می باشد. این نوشیدنی خوش طعم و خوش عطر از گل محمدی گرفته می شود.
گل محمدی که با نام های گل گلاب و گل سرخ نیز شناخته می شوند، یکی از گل های بسیار خوشبو است که از آن در صنعت عطر سازی و گلاب گیری بسیار استفاده می گردد.

متخصصین و افرادی که در زمینه گلاب گیری فعالیت های گسترده ای دارند، با تشخیص گل محمدی اصل و استفاده از آن، موجب شده اند که گلاب هایی بی نظیر و خالصی را به بازار روانه کنند.

در کشور ما و مخصوصا در شهر کاشان به دلیل وجود مزارعی زیادی که در آن گل محمدی کشت می شود، کارخانه ها و برندهای معتبری وجود دارند که در زمینه گلاب گیری به روش هاس سنتی و یا صنعتی مشغول به فعالیت های عمده ای می باشند.
گل های محمدی در ایران از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد رویش دارند. در این زمان کارخانه های سازنده با چیدن و برداشت این گل ها، گلاب گیری را آغاز می کنند.

بهتر است بدانید که در شهر کاشان که منبع گلاب گیری در ایران است، در ماه های اردیبهشت و خرداد جشنواره های متعدی در این زمینه برگزار می شود. جشنواره های گلاب گیری کاشان سالانه مسافران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می کنند.
برگزاری این جشنواره ها موجب می گردد که گلاب ایرانی بیش از گذشته شناخته شوند و بدین صورت فروش آن بیشتر از قبل شود.

عوامل موثر در فروش گلاب در ایران

از انواع نوشیدنی هایی که در طب سنتی به مصرف آن سفارش شده است، گلاب می باشد. از آنجایی که گلاب طبعی میانه و تا حدودی خنک دارد، بنابراین استفاده از آن برای افراد، عارضه ای را به دنبال ندارد.
این محصول، دارای مصارف مختلفی اعم از خوراکی، درمانی و بهداشتی است. شربت گلاب یکی از نوشیدنی هایی می باشد که می توان آن را در فصول گرم سال میل نمود.

عوامل و پارامترهای مختلفی بر فروش گلاب موثر می باشند. این عوامل شامل موارد زیر است:

 • گلاب باید با استفاده از تجهیزات و وسایل کاملا بهداشتی تولید گردد.
 • کارخانه ها نباید از اسانس‌ های تقلبی و سنتزی در تولید گلاب استفاده کنند.
 • گلاب باید مطابق با فاکتورهای PH، وزن مخصوص، عدد اسیدی، عدد استر، عدد اکسیداسیون و الکل اتیلیک طبق استاندارد ملی ایران ساخته شود.
 • برای بسته بندی گلاب از بطری‌ های شیشه‌ ای شفاف نو، استریل شده و بدون حباب هوا و یا ظروف پلاستیکی پلی اتیلن که مناسب غذا می باشد، استفاده شود.
 • از درب غیر نفوذ آلومینیومی و یک بار مصرف استفاده شود.
 • ظروف بسته بندی گلاب باید دارای برچسب مناسب که حاوی اطلاعاتی مانند نام کالا، میزان اسانس، تاریخ تولید و انقضا، حجم بطری، سری ساخت، نام و نشانی تولید کننده باشد.
 • از کارتن‌ های مناسب و مقاوم جهت بسته‌ بندی استفاده شود و بسته‌ بندی آن شکیل باشد.

لازم است بدانید که گلاب باید قبل از بسته‌ بندی و عرضه به بازار کاملا پاستوریزه و میکروب‌ زدایی شود. آزمون هفت فاکتور زیر جهت مطمئن بودن و هماهنگی با استانداردهای ملی برای گلاب انجام می گردد.

 • شمارش کلی باکتری‌ های هوازی فروفیل
 • باکتری‌ های کلیفرم
 • استرپتوکک‌ های گروه D لانسفید
 • پزودومونای آئروژینوزا
 • کلستریدیوم‌ های احیا کننده سولفیت
 • کپک‌ ها
 • مخمر‌ ها

راهنمای خرید گلاب با کیفیت بالا

راهنمای خرید گلاب با کیفیت بالابا مراجعه به بازار می بینیم که گلاب در کیفیت های مختلفی در فروشگاه ها موجود است. همه مشتریان عمده و یا جزئی به دنبال خرید گلاب خالص و ناب می باشند.در هنگام خرید گلاب اصل کاشان و یا دیگر برندها باید به نکات مهمی توجه کنیم. در زیر این نکات که همان راهنمای تهیه گلاب با کیفیت بالا می باشد، عنوان شده است:

 • گلاب با کیفیت و خاصل کاملا زلال، بی رنگ، بدون سرد و رسوب و فاقد ذرات خارجی است. اگر در گلاب ذرات معلقی دیدید، بدانید که آن گلاب اصل و باکیفیت نیست.
 • گلاب مرغوب و اصل دارای بوی مطبوع گل سرخ و فاقد بوی پختگی و ترشیدگی می باشد. اگر گلاب عطری تندی دارد، به کیفیت آن شک کنید. زیرا ممکن است که همین طعم تند به علت استفاده کردن زیاد اسانس در آن باشد.
 • مزه گلاب با کیفیت مایل به تلخی است، یعنی دارای طعمی مطبوع و مختصری مایل به تلخی می باشد. در نظر داشته باشید که گلاب اصل نباید مزه تندی داشته باشد و سر زبان را بسوزاند، بلکه کمی مزه تلخی و گس می دهد.
 • گلاب ها اصلی دارای ماندگاری طولانی هستند؛ به طوری که بعد از گذشت یک سال عطر و بوی خود را حفظ می کنند، ولی گلاب های تقلبی عطر و بویشان به زودی از بین می رود.

بهتر است بدانید که یکی از راه های تشخیص گلاب اصل از تقبلی این است که، مقدار کمی روغن زيتون يا بادام به گلاب اضافه کنید. گلاب اصل با اضافه شدن این روغن ها بوی خود را از دست نمی دهد، در حالی که گلاب تقلبی بوی خود را از دست می دهد.

همواره برای تهیه گلاب های اصل و با کیفیت به مراکز معتبر و اصلی عرضه کننده ی این محصول مراجه کنید.

کارخانجات تولید کننده گلاب در کشور

ایران اولین و بزرگ ترین تولید کننده گلاب در جهان می باشد. در کشور ما منبع اصلی کارخانجات سازنده گلاب، کاشان است. بر اساس آمارهای اعلام شده در این استان سالانه حدود سه هزار و پانصد هکتار گل محمدی کشت می شود.همچنین در این استان سالانه ۱۵ هزاز تن گلاب در در کارگاه های سنتی،  واحدهای صنعتی و نیمه‌ صنعتی این شهرستان تولید می‌ شود.گلاب اصل قمصر به دو روش زیر تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می گردد:

 • سنتی: در این روش مقدار مشخصی از گل محمدی و آب را که به ازای هر کیلوگرم گل یک لیتر می‌ باشد، در یک دیگ مسی محصول می‌ ریزند. سپس طی فریندی خاص گلاب حاصل می گردد. مدت زمان گلاب‌ گیری در این روش، معمولا ۵ تا ۷ ساعت است و از یک کیلوگرم گل محمدی یک و نیم کیلوگرم گلاب بدست می‌ آید.
 • صنعتی: در این روش از ماشین آلات پیشرفته ای که قطعات آن از استیل زنگ‌ نزن می‌ باشد، استفاده می‌ شود. در روش صنعتی با توجه به رعایت موازین مختلف در حین تولید و بسته‌ بندی، گلاب حاصله از نظر ویژگی‌ های فیزیکی و شیمیایی و میکروبی مطابق استاندارد خواهد.

به طور کلی می توان گفت که گلاب از تقطیر گل محمدی اصل و آب حاصل می گردد. بهتر است بدانید که کارخانه های سازنده، جهت تولید گلاب مرغوب گل محمدی را قبل از ظهر جمع آوری می کنند. همچنین هر چقدر گلاب در مدت زمان بیشتری و با شعله کمی پخته شود، کیفیت آن بالاتر می رود.

کشورهای وارد کننده گلاب

کشورهای وارد کننده گلاب

گل محمدی های ایرانی دارای مرغوبیت خاصی هستند، به همین دلیل گلاب هایی که از آنها حاصل می گردد، عطر و طعمی بی نظیر و منحصر به فردی دارند. بر اساس آمارهای اعلام شده ار سوی مراکز معتبر، صادرات گلاب ایرانی در سال به حدود یازده میلیون دلار می رسد که سهم استان اصفهان از این رقم، چیزی حدود هشت میلیون دلار است.

بهتر است بدانید که به غیر از گلاب، صادرات گل محمدی خشک به صورت پَر و یا غنچه و اسانس آن نیز دارای رونق بسیار خوبی می باشد و کشورهای جهان از این محصولات استفاده های فروانی را می برند.ایران سالانه به حدود ۳۴ کشور جهان گلاب، گل محمدی خشک و اسانس را صادر می کند.
کشورهای وارد کننده گلاب ایرانی شامل موارد زیر می باشد:

 • استرالیا
 • آمریکا و کانادا
 • کشورهای اروپایی شامل آلمان، فرانسه، هلند، انگلستان، اسپانیا و سوئد
 • کشورهای آسیایی شامل چین، ژاپن، کره، مالزی و تایوان
 • کشورهای عربی و همسایه شامل ترکیه، کویت، امارات متحده عربی، قطر، بحرین، عمان، عراق و …

گلاب های ارسال شده به کشورهای بالا از طریق بنادر و گذرگاه های گمرکی معتبر انجام می گیرد. در کشور ما به غیر از کارخانجات، شرکت های بازرگانی متعدد و معتبری وجود دارند که در زمینه صادرات گلاب ایرانی در نمونه های مختلف آن، دارای فعالیت های گسترده و مثمر ثمری می باشند.

بازرگانی فروش گلاب

بازرگانی های فروش گلاب به دو شیوه حضوری و یا اینترنتی انواع گوناگون این محصول را به دست مشتریان عمده و یا جزئی می رسانند. بازرگانی های مختلف قیمت یک لیتر گلاب خالص را بسته به نوع آن به مصرف کننده عرضه می دارند.
مثلا قیمت گلاب سنگین با نمونه های دیگر آن مانند گلاب سبک با نرخی متفاوتی به فروش می رسند.

مراکز و بازرگانی های فروش، انوع گلاب های زیر را در ویترین محصولات خود دارند:

 • گلاب سنگین: این نوع گلاب به دلیل غلظت خوب و کیفیت بالا مناسب ­‌ترین گلاب برای مصرف خانگی و عموم است.
 • گلاب سبک: گلاب سبک غلظت و عطر کمتر و قیمت پایین‌ تری نسبت به گلاب سنگین دارد، اما همچنان گزینه‌ مناسبی برای مصرف خانگی است.
 • گلاب دو آتیشه: اگر بعد از یک بار گلاب‌ گیری، مجدداً گل محمدی درون گلاب به دست آمده ریخته شود و فرایند تقطیر تکرار شود، به گلاب به دست آمده گلاب دو آتیشه می‌ گویند.
 • گلاب سه آتیشه: اگر فرآیند تقطیر برای بار سوم تکرار شود و گلاب دو آتیشه دوباره با مقداری گل محمدی وارد فرآیند تقطیر شود، گلاب سه آتیشه به دست می آید. گلاب دو آتیشه و سه آتیشه معمولاً در مقدار کمتری تولید می‌ شوند زیرا مصارف خاص‌ تری دارند.
 • گلاب پس آب: در صورتی که بعد از عمل تقطیر و گلاب‌ گیری دوباره روی تفاله‌ های گل محمدی باقی مانده در دیگ، آب ریخته شود و عمل تقطیر روی تفاله‌ های گل صورت گیرد، گلاب رقیقی به اسم گلاب پس آب تولید می‌ شود که کیفیت و عطر کمی دارد.

لیست قیمت فروش گلاب در کشور

لیست قیمت فروش گلاب در کشور

از آنجایی که گلاب دارای مصارف مختلفی است، بنابراین قیمت گلاب درجه یک برای مشتریان عمده و یا خانگی اهمیت زیادی دارد. لیست قیمت گلاب سنتی جهت معامله راحت تر این کالا از طریق فروشندگان معتبر و برتر در سراسر کشور قابل دریافت می باشد.

از موارد استفاده و کاربرد انواع مختلف گلاب می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

 • صنایع غذایی مانند تهیه شربت‌ ها، خوشبو نمودن شیرینی‌ جات و کیک
 • صنایع دارویی و آرایشی در خوشبو نمودن تعدادی از دارو ها و پمادها
 • در طب سنتی به عنوان داروی درمانی

تمام کارفرمایان صنابع مختلف می توانند با مقایسه قیمت های گلاب با بکدیگر، بهترین گلاب با مناسب ترین نرخ را از نمایندگی های معتبر تهیه نمایند.

تهیه گلاب در اندازه های مختلف در کشور

گلاب های موجود در قفسه های فروشگاه ها معمولا در حجم های مختلفی از ۵۰ سی سی تا ۱۰۰۰ لیتری و اغلب در ظروف و بطری های شیشه ای و یا پت وجود دارند. ظروف بسته بندی گلاب باید به نحوی باشد که حمل و نقل آن راحت باشد و بتوان آن را به راحتی استفاده کرد.

لازم به ذکر است که گلاب در حجم های عمده ی ۲۰ و یا ۳۰ لیتری برای کارگاه های ساخت گز و شیرینی به فروش می رسند.

بعد از این اینکه گلاب را تهیه کردیم، حال این سوال مطرح می گردد که آیا گلاب دارای شرایط نگهداری خاصی می باشد؟ در زیر نکات لازم برای نگهداری گلاب عنوان شده است:

 • باید آن را در جای خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار داد. نور خورشید و مکان های گرم و مرطوب موجب می گردد که گلاب عطر و کیفیت خود را از دست بدهد.
 • بهتر است از ظروف شیشه ای تیره رنگ به گونه ای که درب آنها کامل بسته می شود، برای نگهداری گلاب استفاده شود.

شرکت های پخش کننده گلاب در ایران

شرکت های پخش کننده گلاب در ایران

شرکت ها و بازرگانی های پخش کننده، انواع گلاب ها را در عیارهای زیر به دست مشتریان و مصرف کنندگان داخلی و خارجی می رسانند.

 • عیارهای کمتر از ۱۶: این گلاب معمولا در بعضی قنادی ها و نان فانتزی ها به کار می رود. این نوع محصول، آب مقطر بیشتر و حجم گل کمتری دارد.
 • عیار ۳۰ تا ۳۵: به اصطلاح به آن گلاب سنگین گفته می شود. این گلاب بیشتر در تولید گز و شیرینی و بستنی استفاده می شود که به صورت عمده به فروش می رود.
 • عیار بالاتر از ۳۵: این گلاب مصرف خوراکی ندارد و بیشتر اسانس آنها گرفته می شود. از این محصول برای تولید عطر و ادکلن استفاده می شود.

به طور کلی می توان گفت که عیار گلاب های خوراکی بین ۱۰ تا ۳۵ و گلاب های موجود در بازار معمولا ۱۶ تا ۲۴ می باشند.

برای تهیه گلاب ناب باید به بهترین گلاب فروشی قمصر که منبع اصلی این محصول می باشند، مراجعه کرد. امروزه گلاب فروشی های قمصر، دارای نمایندگی ها و شعب اینترنتی در سراسر کشور هستند  و از این طریق توانسته اند، خدمات خوبی را به مشتریان عمده و یا جزئی وارد کنند.

بزرگ ترین فروشندگان گلاب در تهران

در تهران به دلیل جمعیت بالا و پایتخت بودن، مراکز و فروشندگانی بزرگ و معتبری وجود دارند که در زمینه عرضه انواع گلاب های اصل قمصر و کاشان فعالیت گسترده ای دارند. اکثر این فروشندگان، نمایندگی های معتبری هستند که قیمت گلاب ناب کاشان را با برابر با درب کارخانه به دست مصرف کنندگان جزئی و یا فله ای می رسانند.

گلاب دارای خواص فراوانی می باشد. در اینجا می خواهیم بعضی از مزایای این عرق گیاهی را بیان کنیم:

 • آرام‌ بخش است، به همین دلیل در مراسم عزاداری از آن استفاده می‌ شود.
 • ضد استرس است. همچنین به دلیل تقویت سیستم عصبی، مصرف آن یا بوئیدن آن در درمان بسیاری از سردردها هم کاربرد دارد.
 • مصرف آن به هنگام شب برای رفع بی‌ خوابی و کاهش خستگی بسیار موثر است.
 • مصرف گلاب برای تقویت لثه و بهبود آفت‌ های دهان توصیه می‌ شود.
 • گلاب به عنوان یک پاک‌ کننده مناسب برای پوست قابل استفاده است و به شادابی پوست کمک می‌ کند.
 • گلاب برای معده مفید است، بنابراین می‌ تواند در رفع نفخ یا ریفلاکس موثر باشد.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
علیرضا علاقه مندان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120650418
آدرس کانال: araghiatco@
پست الکترونیکی: araghiatco98@gmail.com

مطلب پیشنهادی

لیست قیمت عرقیات گیاهی | بهترین عمده فروشان آن در ایران

بیشترین تولید آب معدنی که در سراسر کشور به فروش می رسد عرقیات گیاهی از جمله عرق نعنا می باشد. لازم به ذکر است بدانید بخش عمده ای از آسیب شناسی در درمان بیماری ه